Odkryj z nami Tatry !

Oferta premium została przygotowana dla osób, którym zależy na kompleksowych usługach najwyższej jakości.
Oferta zawiera:
-kompleksową organizację wycieczki
-opiekę wykwalifikowanego przewodnika
-dopasowany do indywidualnych potrzeb plan wycieczki
-transport  z hotelu i z powrotem
-zajęcia w kameralnych grupach
-ubezpieczenie uczestników

Spędźcie aktywnie z nami czas!

Rezerwację wycieczki czy zajęć należy łaożyć minimum 4 dni przed datą wyjścia. Rezerwacje last minute możliwe na specjalne zamówienie.

Gościom Nosalowy Dwór Resort & Spa oferujemy 5% zniżki.

{mooblock=Wycieczki łatwe}

Proponowane wycieczki przeznaczone są dla osób, które chcą odwiedzić najciekawsze partie Tatr i Podhala turystycznymi szlakami. Trasy prowadzą łatwymi, górskimi szlakami i ścieżkami w okolicach dolinek reglowych. Na większości z nich nie jest wymagane żadne górskie doświadczenie, jedynie chęć ruchu na świeżym powietrzu. Wyjścia zaczynają się w godzinach porannych, konieczne jest posiadanie ubrania, obuwia i plecaka odpowiedniego do chodzenia po szlakach w danym okresie. Udział osoby niepełnoletniej możliwy tylko pod opieką rodzica lub opiekuna prawnego.


Wycieczki przyrodnicze – obserwacja dzikich zwierząt, rzadkich roślin i ciekawych formacji skalnych.
Tatry to jedno z najcenniejszych przyrodniczo miejsc w Polsce. Cechuje je duża bioróżnorodność i występowanie rzadkich gatunków. Podczas wycieczek przyrodniczych nie tylko zobaczysz piękno gór, ale też nauczysz się rozpoznawać gatunki roślin i zwierząt oraz poznasz ich przystosowanie do życia w górskim środowisku. Wycieczki odbywają się po szlakach turystycznych, zgodnie z przepisami Tatrzańskiego Parku Narodowego i zasadami „Leave no Trace”. Celem wycieczki nie jest zaliczenie trasy ani zdobycie szczytu. Najważniejszy jest kontakt z przyrodą.
Czas trwania 5-6h, start z Hotelu 7:30. Cena dla 2 osób: 895pln, każda dodatkowa osoba 90pln, maksymalna ilość uczestników -8 osób. W cenie: przewodnik, ubezpieczenie, bilet wstępu do TPN, transport.


Wycieczka 5 x Naj - Dolina Pięciu Stawów Polskich (1.największy Wodospad,  2. najgłębszy i najdłuższy staw, 3. najwyżej położone schronisko,  4.najwyższy szczyt w całości leżący po polskiej stronie Tatr-Kozi Wierch, 5. najtrudniejszy szlak w Polskich Tatrach- Orla Perć.).
Łatwa, ale już bardziej ambitna wycieczka dla całej rodziny, pary czy grupy znajomych do jednej z najpiękniejszych i najwyżej położonych tatrzańskich dolin. Podczas wycieczki zobaczycie Państwo imponujące wodospady- Wodogrzmoty Mickiewicza i Wielką Siklawę, malownicze, górskie stawy oraz majestatyczne szczyty i przełęcze Tatr Wysokich. A w najwyżej położonym schronisku w polskich Tatrach zapraszamy na "wysokogórską" szarlotkę.
Czas trwania ok.8 godzin. Start z Hotelu o godzinie 7:30. Cena dla 2 osób: 895pln, każda dodatkowa osoba 90pln, maksymalna ilość uczestników -8 osób. W cenie: przewodnik, ubezpieczenie, bilet wstępu do TPN, transport.

Wyprawa do wnętrza Tatr
Trasa prowadzi Doliną Kościeliską, jedną z najpiękniejszych dolin tatrzańskich. Udamy się do Wąwozu Kraków – skalnego kanionu wcinającego się w Czerwone Wierchy i przejdziemy przez jaskinię Smoczą Jamę. Sama jaskinia jest krótka, ale do jej otworu trzeba się wspiąć po drabinie i łańcuchach.  Po powrocie ze Smoczej Jamy podchodzimy do podnóża Raptawickiej Turni, gdzie znajdują się otwory Jaskini Mylnej. Jaskinia Mylna jest największą jaskinią turystyczną w polskich Tatrach. Jej rozgałęzione korytarze liczą łącznie 1630 metrów długości. Zakładamy kaski, latarki i ruszamy w głąb Tatr. W jaskini panuje niska temperatura, duża wilgotność i całkowita ciemność. Przejście zajmuje około pół godziny i dostarcza sporo emocji. Po wyjściu na powierzchnię z drugiego otworu Jaskini Mylnej (trochę brudni) schodzimy na dno Doliny Kościeliskiej i wracamy do Kir.
Czas trwania 5-6h, start z Hotelu 8:00. Cena dla 2 osób: 895pln, każda dodatkowa osoba 90pln, maksymalna ilość uczestników -8 osób. W cenie: przewodnik, ubezpieczenie, bilet wstępu do TPN, transport.

 

Wycieczki historyczne po Zakopanem i okolicach
Dwieście lat temu w Tatrach były kopalnie, a w Kuźnicach huta żelaza. W drugiej połowie XIX wieku mała wioska Zakopane stała się mekką dla zdobywców tatrzańskich szczytów, kuracjuszy, a później także narciarzy. Miejsce ściągało wielu artystów, poetów i działaczy politycznych. Wycieczki historyczne to wędrowanie ich śladami, a także poznawanie lokalnej architektury i wciąż żywego góralskiego folkloru.
Czas trwania 5-6h, start z Hotelu 9:00. Cena dla 2 osób: 895pln, każda dodatkowa osoba 90pln, maksymalna ilość uczestników -8 osób. W cenie: przewodnik, ubezpieczenie, bilet wstępu do wybranej atrakcji, transport.

{/mooblock}

{mooblock=Wycieczki trudne}

 

Gerlach 2655m  npm.
Najwyższy szczyt Tatr oraz całych Karpat (tym samym należący do Korony Europy), położony w bocznej grani Tatr Wysokich, na Słowacji. Jego masyw, dostępny jedynie dla wytrawnych turystów,  składa się z kilku wierzchołków. Na szczyt można dotrzeć kilkoma wariantami, ale nawet najprostszy z nich jest dość trudny  technicznie, z miejscami o dużej ekspozycji i wymaga od klientów dobrej kondycji.  Zimą wycieczka możliwa tylko dla osób mających już na swoim na koncie wyjścia wysokogórskie z elementami wspinaczki. Czas trwania ok.10h, start z Hotelu  05:00. Do uczestnictwa w zajęciach konieczne jest posiadanie ubrania, obuwia i plecaka odpowiedniego do podejmowania działań w Tatrach, w danym okresie.
Cena dla 2 osób  (wariant letni): 2120 zł. Cena dla 2 osób (wariant zimowy): 2400zł
Cena zawiera: przewodnika, ubezpieczenie, transport, komplet sprzętu niezbędnego do realizacji zajęć. 

 

Wyjścia wysokogórskie o charakterze wspinaczkowym,  z elementami podstawowego szkolenia-  latem wspinaczkowego, zimą lawinowego. Proponowane wycieczki zawierają elementy wspinaczki tatrzańskiej łącznie ze zjazdami na linie. Trasy biegną terenem o dużej ekspozycji, niemniej jednak wycieczki skierowane są do osób, które nie posiadają doświadczenia wspinaczkowego, a pragną spróbować swoich sił w trudnym terenie, z dala od obleganych szlaków turystycznych, na trasach wymagających użycia specjalistycznego sprzętu.
Dodatkowo w okresie zimowym, w programie każdego wyjścia znajduje się instruktarz bezpieczeństwa lawinowego i zasady obsługi ABC lawinowego (detektor, sonda, łopata). Poruszone zostaną kwestie bezpieczeństwa w górach zimą, doboru właściwej drogi podejścia oraz asekuracji w terenie wysokogórskim wraz z podstawową obsługą zimowego sprzętu wspinaczkowego.
Proponowane trasy:
Rysy- najwyższy szczyt Tatr Polskich,
Orla Perć- szlak uważany za najtrudniejszy w Polsce,
Mnich- klasyk wspinaczkowy, 
Rejon Hali Gąsienicowej, mekki polskiego alpinizmu -  Grań  Kościelców lub  Grań Świnicy. 

Czas trwania ok. 9 h, start z Hotelu 0 6:00., do uczestnictwa w zajęciach konieczne jest posiadanie ubrania, obuwia i plecaka odpowiedniego do podejmowania działań w Tatrach, w danym okresie.
Cena dla 2 osób  (wariant letni): 1390zł. Zimą dopłata za 1 osobę 110 (maksymalna ilość osób a wycieczce-2).
Cena zawiera: przewodnika, ubezpieczenie, transport, bilet wstępu do TPN, komplet sprzętu niezbędnego do realizacji zajęć.


Białe szaleństwo -  ambitne wyjścia skiturowe z przewodnikiem
Tym, którzy dobrze opanowali technikę narciarstwa zjazdowego i mają dość zatłoczonych i hałaśliwych stoków proponujemy narty w przepięknej scenerii Tatrzańskiego Parku Narodowego. Proponowane trasy należą do tutejszych klasyków narciarskich, gwarantując zapierające dech w piersiach  widoki i ekscytujące zjazdy. Dodatkowo w programie każdego z wyjść znajduje się instruktaż dotyczący bezpieczeństwa lawinowego (planowanie trasy, ocena zagrożenia, wybór odpowiedniej drogi podejścia), weryfikacja poziomu obsługi ABC lawinowego oraz elementy szkolenia skiturowego w formie nauki lub doskonalenia techniki.
Proponowane trasy:
Trawers Czerwonych Wierchów
Zawrat- Dolina Pięciu Stawów- Kozia Przełęcz
Świnicka Przełęcz i Przełęcz Karb
Czas trwania ok. 7h, start z hotelu 07:30.  Cena dla 2 osób: 1390pln, każda dodatkowa osoba 110pln, maksymalna ilość uczestników -4 osoby. Cena zawiera: przewodnika, ubezpieczenie, transport, bilet wstępu do TPN, komplet sprzętu niezbędnego do realizacji zajęć. Cena nie zawiera wypożyczenia sprzętu skiturowego (narty, foki, buty, kije).

{/mooblock}

{mooblock=Góry na sportowo}

 

Lekcja skiturowa- zajęcia dla początkujących
Narciarstwo wysokogórskie czyli skiturowe to wyjątkowo atrakcyjna forma poruszania się w zimie w terenie górskim. To „coś”  dla  tych, którzy kochają zimę, góry i narty. Podejście odbywa się za pomocą pasów materiału, tzw. „fok”, które przyklejone do spodów nart uniemożliwiają ich zsuwanie się. Specjalne buty i wiązania ustawione na podejście gwarantują natomiast wygodę. Na szczycie czy przełęczy „foki” odkleja się, zapina buty i przestawia wiązania i zjeżdża na nartach już tradycyjną metodą. Zapraszamy na lekcje, podczas których pod okiem doświadczonego przewodnika, możecie spróbować tej fantastycznej formy poruszania się po górach zimą. Podczas zajęć  przybliżamy podstawy skituringu, uczymy o zagrożeniach w górach, prawidłowego używania wyposażenia skiturowca. Wyjście możliwe jest także z dziećmi powyżej 12 roku życia w grupie razem z rodzicem/rodzicami. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest umiejętność jazdy na nartach zjazdowych w stopniu minimum średniozaawansowanym.  Czas trwania 4h, start z hotelu o godzinie 9:00.
Cena dla 2 osób: 995pln, każda dodatkowa osoba 110pln, maksymalna ilość uczestników -6 osób. W cenie: przewodnik, ubezpieczenie, zestaw lawinowy, bilet wstępu do TPN, transport. Cena nie zawiera wypożyczenia sprzętu skiturowego (narty, buty, foki, kijki).


Zajęcia na nartach biegowych
Biegi narciarskie to dobrze znana dyscyplina sportu, ale również fantastyczna forma rekreacji, angażująca wszystkie główne partie mięśni ciała.  Żeby swobodnie korzystać z tras biegowych i docenić tę formę ruchu wcale nie trzeba być wyczynowcem.  Na biegówki wybrać może się praktycznie każdy, a poznanie podstaw techniki pod okiem fachowca pozwoli bezpiecznie i efektywnie z nich korzystać.  Zakopane i okolice oferuje liczne, malownicze i dobrze utrzymane trasy biegowe. Zajęcia odbywają się na terenie hal i lasów, w bliskim sąsiedztwie Zakopanego i Kościeliska na przygotowanych trasach do narciarstwa biegowego. Dostępne zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych. Czas trwania 3h. Start z hotelu 09:00
Cena dla 2 osób: 310pln, każda dodatkowa osoba 70pln, maksymalna ilość uczestników -4 osoby. W cenie: instruktor, ubezpieczenie, transport.


Nordic Walking  to połączenie tradycyjnego marszu z techniką jazdy na nartach biegowych, odzwierciedla naturalny chód, tyle że z kijkami w dłoniach. Dyscyplina ta na pierwszy rzut oka wygląda bardzo prosto, jednak wymaga opanowania kilku zasad, aby w pełni korzystać z jej atutów: uaktywnienie 90% mięśni ciała, poprawa układu krążenia i lepsze dotlenienie organizmu,  odciążenie stawów kolanowych i kręgosłupa. To bezpieczna forma ćwiczeń  (kijki zapewniają równowagę i stabilność) podnosząca sprawność fizyczną, dostępna praktycznie dla każdego niezależnie od wieku, wagi i wyjściowego poziomu sprawności. Możliwa do uprawiania w każdym terenie i o każdej porze roku. Proponujemy bloki zajęci 1,5h lub 3 h.
Cena dla 2 osób: 180pln (1,5h zajęć). Każda dodatkowa osoba 30pln, maksymalna ilość uczestników- 6 osób.
Cena dla 2 osób: 335pln (3h zajęć). Każda dodatkowa osoba 45pln, maksymalna ilość uczestników- 6 osób.
W cenie: instruktor, ubezpieczenie, transport, kije nordic walking.

{/mooblock}